Debata s osobnostmi

12.10.2017 18:30
Home Credit Arena
S group Sport Facility Management

O akci

Největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v regionu EDUCA MYJOB LIBEREC 2017 nabídne široké veřejnosti již čtvrtý ročník debaty se zajímavými osobnostmi, která proběhne ve čtvrtek 12. října od 18.30 hod. ve VIP Reastauraci v Home Credit Areně. Pozvání na debatu přijali Vendula Svobodová Pizingerová, zakladatelka a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje a několika násobná držitelka ocenění „Žena roku“  a Adam Podhola, jeden z hlavních zakladatelů iniciativy Zachraň jídlo a koordinátor vládní kampaně proti rasismu a nenávisti HateFree Culture.

Vstupné je na akci dobrovolné. Výtěžek z akce půjde na podporu nadace KAPKA NADĚJE.

Adam Podhola 

Adam je jedním ze zakladatelů iniciativy Zachraň jídlo, která se od roku 2013 aktivně věnuje problematice plýtvání potravinami. Hledá cesty pro inovativní řešení, zvyšuje informovanost u veřejnosti, propojuje jednotlivé články potravinového řetězce a buduje komunitu “záchranářů.” Díky činnostem této iniciativy se podařilo dostat téma plýtvání potravinami do popředí veřejného zájmu, státní správy i byznysu. Adam pracoval pro Člověka v tísni na projektech s mladými lidmi na Blízkém východě a v současné chvíli se vedle Zachraň jídlo také podílí na aktivitách kampaně proti rasismu a násilí z nenávisti Úřadu vlády ČR.

Vendula Pizingerová

Vendula Pizingerová, dříve Svobodová je zakladatelka a prezidentka nadačního fondu Kapka naděje.  Za období, které uplynulo od vzniku, se nadační fond profiloval jako důvěryhodná a nanejvýš potřebná instituce. Podařilo se mu navázat řadu kontaktů, vzbudit zájem velkého počtu institucí a firem o dlouhodobou spolupráci a vstoupit do povědomí široké veřejnosti a na základě těchto úspěchů od roku 2002 mohla být pomoc rozšířena do nemocnic po celé ČR. Za svou činnost byla několikrát oceněna titulem Žena roku, v roce 2014 získala ocenění Řád Vavřínů. Byla manželkou zesnulého hudebního skladatele Karla Svobody.