Web pořadatele: www.klubagility.cz
VSTUPNÉ
Vstupenky jsou na celé MČR a bez určení místa
běžné vstupné: 30 Kč
děti do 15 let: 15 Kč
majitelé skyboxů, V.I.P. stolů a V.I.P. sedadel: 30 Kč
majitelé skyboxů, V.I.P. stolů a V.I.P. sedadel (děti do 15 let): 15 Kč
držitelé průkazu ZTP/P: vstup zdarma
doprovod držitelů průkazu ZTP/P: vstup zdarma
Vstupenky kupujte zde
DALŠÍ INFORMACE
Měsíc po úspěšném MS v agility se do liberecké Tipsport areny vrací psí závodníci se svými pány. Ve dnech 9. až 11. listopadu zde bude probíhat Mistrovství republiky v agility. Diváci se mohou těšit na účast čerstvých MISTRŮ SVĚTA družstev medium i dalších českých reprezentantů. Závodníci budou běhat na umělé trávě použité na MS.
Předběžný program:
pátek 9. listopadu 2012
14.00 - 15.30 hod. - prezence kategorie Veteráni a CACIAg
15.30 hod. - jumping Veteráni
16.30 hod. - CACIAg všechny kategorie
18.00 hod. - agility Veteráni
19.30 - 20.00 hod. - prezence účastníků sobotních a nedělních soutěží
sobota 10. listopadu 2012
7.00 - 8.00 hod. - prezence
8.30 hod. - slavnostní zahájení
9.00 hod. - agility družstev a jumping jednotlivců
neděle 11. listopadu 2012
8.00 hod. - jumping družstev, agility jednotlivců
po skončení závodů - slavnostní vyhlášení výsledků
Sestřih z ME agility 2010, které proběhlo na atletickém stadionu v areálu. I přes nepřízeň počasí bojovali čtyřnozí závodníci ze všech sil. Tentokrát nemůže špatné počasí závody ohrozit, šampionát hostí multifunkční hala.
Agility for fun! Agility je zábava!
To je slogan doprovázející agility od jeho vzniku a snad nejlépe vystihuje tento sport. Agility vzniklo v roce 1978 v Anglii, odkud se záhy rozšířilo do USA, Evropy i zbytku světa. Jako nový sport samozřejmě prodělalo a stále prodělává prudký vývoj s řadou změn. Ty nejviditelnější jsou především v rozdělení psů do velikostních kategorií. Nejprve běhali všichni psi na stejných překážkách. Již počátkem osmdesátých let byla vytvořena kategorie pro malé psy a později v devadesátých letech pak byli psi rozděleni dokonce do kategorií tří - Small, Medium a Large - a toto rozdělení trvá dodnes.
Agility se ale neustále mění díky tomu, že žádný závod není stejný. Princip tohoto sportu je založen na dokonalé ovladatelnosti psa, kterou prověřuje rozhodčí svým parkúrem, který se pro každý běh liší. A možností je nekonečně mnoho. Každý rozhodčí má pro stavbu parkúru k dispozici až 11 druhů překážek a prostor 20x40 metrů. Soutěžní trať musí mít délku 100 - 200 metrů a musí obsahovat celkem 15 až 20 překážek, z nichž minimálně 7 musí být skokových. Samotné rozmístění je však na uvážení rozhodčího. Ten v agility tedy nepůsobí pouze jako posuzovatel správnosti běhu, ale i jako tvůrce parkúru.
Každý běh je originál, proto každou trať musí rozhodčí nejprve postavit, většinou podle nákresu, který si předem připravil. Následuje prohlídka trati, kdy mají všichni soutěžící psovodi možnost přibližně 10 minut procházet parkúr a zkoušet si proběhnout jednotlivé pasáže. Samozřejmě bez psa. Po prohlídce již běhají jednotlivé týmy dle rozlosování. Nejdůležitější je zaběhnout trať bez chyby a v co nejkratším čase.
Klub agility ČR
Kynologii a různým kynologickým aktivitám se v ČR věnuje více než 10.000 registrovaných. Agility je v současné době nejprogresivnější a nejrychleji se rozvíjející kynologické odvětví. V roce 2010 se soutěží průběžně účastnilo na 3000 psovodů.
První závod agility se v České republice konal v roce 1991, Klub agility České republiky byl založen v roce 1992. Počet členů stále roste - v roce 2000 měl Klub 400 členů, v roce 2010 dosáhl počet 1500 členů. Soutěží se ale mohou účastnit i nečlenové.
Ve vyspělých evropských zemích patří dnes agility k nejmasovějším psím sportům a například ve Finsku (5,5 milionů obyvatel) se agility věnuje okolo 10.000 psovodů.
Činnost Klubu je zaměřena na propagaci agility a na práci v oblastních skupinách, které soustřeďují zájemce o agility ze svého okolí. Klub každoročně pořádá Mistrovství České republiky v agility a Mistrovství mládeže v agility, kterého se mohou zúčastnit psi všech ras, s průkazem původu i bez něj (i kříženci). Chloubou českého agility je tradičně dobrá práce s mládeží, což se projevuje nejen množstvím mladých psovodů na českých závodech, ale i úspěchy na mezinárodních závodech v zahraničí, kde naše děti a junioři patří mezi nejúspěšnější.